nabídky a poptávky privátních a nebankovních půjček online, trh a inzerce peněz zdarma

I se záznamem v registru dlužníků se dá sehnat slušná půjčka

Pro poskytnutí půjčky si jednotlivé úvěrové společnosti kladou různé požadavky, které zájemci o úvěr musejí splňovat – některé jsou samozřejmé a musejí je mít ze zákona všichni (např. věk od 18 let), u jiných podmínek to ale může mít každý poskytovatel trochu jinak. Častým požadavkem je, že klient nesmí mít záznam v registru dlužníků. U bank je to samozřejmostí a se záznamem v registru prostě nemáte šanci. V případě nebankovních půjček už je ale situace trochu jiná – po změně zákona sice mají povinnost ověřovat si registry a kontrolovat, zda bude žadatel schopný úvěr splácet, některé společnosti ale půjčují i lidem, kteří už záznam mají.

Dostat se do registru dá celkem snadno

Do registru dlužníků se lze dostat z více důvodů – nejde pouze o ty, jenž nespláceli nějakou půjčku. Záznam mají i lidé, kteří např. dluží za energie, za kabelovou televizi, internet nebo za služby mobilních operátorů. Důvodů je tak celá řada a lidí v registrech dlužníků stále přibývá.

Zatímco získat záznam v registru je lehké, mnohem horší je docílit jeho výmazu. Nejen, že je samozřejmě nutné nejdříve daný závazek uhradit, ale někdy se záznam maže až po několika letech. Záznam pak člověku komplikuje nejen sjednání půjčky, ale mimo jiné třeba i smlouvu s telekomunikačním operátorem apod.

Půjček bez registru není mnoho, dá se z nich ale vybrat

I nebankovní společnosti si klienty prověřují a tak se půjčka bez registru shání relativně těžko, přesto je alespoň několik úvěrů, které i se záznamem získat lze. Jedná se ale spíše o menší půjčky s krátkodobou splatností, nebo naopak o vysoké úvěry, kde už je ale nutné ručit nemovitostí. Z malých a krátkodobých půjček bez registru určitě stojí za zkoušku např. půjčka Zaplo (která je navíc napoprvé zdarma, do 8 000 Kč) nebo Provident Start (do 9 000 Kč, také napoprvé zdarma, navíc na tři měsíční splátky). Pro ty, jenž potřebují půjčit vyšší částku, pak se záznamem v registru může být řešením např. půjčka od společnosti Acema Credit, jež patří k nejoblíbenějším poskytovatelům úvěrů se zástavou nemovitosti.

Půjčkomat je dlouhodobě oblíbený, nyní patří pod Zaplo

K nebankovním půjčkám, které už řadu let patří mezi oblíbené, bezpečné a skutečně prověřené, patří Půjčkomat. Ten ale nedávno prošel zásadní změnou – jeho poskytovatel, společnost Friendly Finance jej přenechala společnosti Zaplo Finance. Nově tak Půjčkomat patří pod stejného poskytovatele, jako další velmi oblíbený nebankovní úvěr Zaplo půjčka. Ta je každopádně naprosto bezpečná a nabízí i různé výhody, které Půjčkomat neměl – zajímavá je např. možnost vyzvednout si peníze v hotovosti v některé z trafik společnosti Geco.

Registr dlužníků není pouze SOLUS

Většina lidí si pravděpodobně pod registrem dlužníků automaticky představí SOLUS. Ten ale není jediným registrem v Česku – kromě něj zde funguje také Centrální registr úvěrů spravovaný Českou národní bankou, Bankovní registr klientských informací (má zkratku BRKI nebo CBCB) a Nebankovní registr klientských informací (pod zkratkou NRKI nebo CNCB).  Když úvěrové společnosti prověřují klienty, nenahlížejí tak pouze do registru SOLUS, ale ověřují si i další registry.

Pokud si sami nejste jistí, zda nemáte v některém z registrů záznam, můžete si o něj sami požádat –  lze si vybrat mezi klasickým papírovým nebo elektronickým výpisem. Výpisy jsou vždy zpoplatněné, levněji vyjde objednání toho elektronického (u registru SOLUS to jde i přes aplikaci a SMS zprávu).